.
.
.

امرالله صالح: پوشش استخباراتی کوچه به کوچه در کابل آغاز شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان دوشنبه 19 اکتبر اعلام کرد، پوشش استخباراتی کوچه به کوچه در شهر کابل آغاز شده است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش دومین فیصله خود برای تأمین امنیت شهر کابل را اعلام کرده و نوشت، برای تمام موترهای بی‌اسناد دو ماه وقت داده می‌شود که مراحل محصول و مالیات را تکمیل و اسناد بدست آوردند.

او اضافه کرد، امروز وزارت مالیه (دارایی) مقدار مالیات را نظر به سال تولید تعیین می‌نماید. اما دراین مدت هرگاه موترهای بی‌اسناد گرفتار می‌شوند به دشت باریکاب انتقال می‌یابند و یا مستقیم توسط پولیس در گزمه‌های شهری و ولسوالی‌ها استفاده می‌شوند.

صالح علاوه کرد: «گداها و سوال‌گرها اجازه ایستاده شدن و یا بساط پهن کردن در وسط سرک‌ها را نخواهند داشت. بلند منزل‌هایی که امر ساختمان ندارند ولی زیر کار اند تخریب می‌شوند. (دو نمونه دیروز تخریب گردیدند)».

او علاوه کرد، به تمام دکان‌هایی که پیاده‌روها را بسته اند هشدار داده شده که پیاده‌روها را بازکنند. ساحاتی که سرپیچی می‌نمایند دکان‌های شان بسته خواهد شد.

صالح اظهار کرد: «گراف جرم هرصبح ساعت شش حوزه وار بررسی و ارزیابی می‌گردد. هیچ قضیه – تکرار می‌کنم – هیچ قضیه بدون تحقیق باقی نخواهد ماند. دیروز در خیرخانه خانمی را کشته بودند. قاتل را تثبیت کردیم و او از شهر فرار کرده است.»

امرالله صالح ادامه داد: «نهادهای امنیتی فخر افغانستان اند. ما هیچ نوع تغییر و تبدیل بی‌دلیل را در نظر نداریم و ظرفیت‌های موجود را تقویت و رشد می‌دهیم. قوماندانی امنیه کابل – حوزه‌های پولیس و رده‌های پایینی آن تنها و تنها به شیرازه رسمی پولیس پاسخگو می‌باشند و بس. هیچ یک از آمرین حوزه مجبور به پذیرش فرمایش هیچ‌کس و امر هیچ‌کس بیرون از نظام رسمی نیستند مگر اینکه کسی عارض شده و موضوع حقوقی و جرمی را ثبت نمایند.»

او تاکید کرد: «پوشش استخباراتی کوچه به کوچه – سرای به سرای و محله به محله آغاز یافته است. هیچ‌کس حق ندارد به امنیت ملی افغانستان دروغ بگوید و یا حقایق را کتمان کند. ساحات که زیر پوشش قرار می‌گیرند اگر از آنجا جرم و جنایت سر می‌زند و دیده می‌شود که پرسش نامه‌ها بصورت جعل یا دروغ خانه‌پری شده بودند موضوع مطابق قانون پیگیری می‌شود و دروغ‌گو به عنوان شریک مجرم و تروریست به نهادهای عدلی و قضایی معرفی می‌گردند.»

امرالله صالح از مردم خواست با دولت همکار باشند و تنها دولت قوی می‌تواند عزت هر فرد را ضمانت کند.
شایان ذکر است که پس از افزایش جرایم جنایی، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان مسئولیت امنیت شهر کابل را به عهده گرفت. او روز گذشته نیز اعلام کرده بود که «مجرم دو انتخاب دارد عقب میله زندان یا آدم شدن.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم