.
.
.

امرالله صالح: مجرم دو انتخاب دارد عقب میله زندان یا آدم شدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان یکشنبه 18 اکتبر به مجرمانی که امنیت کابل را برهم زدند هشدار داده و گفت، مجرم دو انتخاب دارد عقب میله زندان یا آدم شدن.

صالح در صفحه رسمی فیسبوکش نوشت: «امنیت واقعی و روانی را به کابل عزیز برمیگردانیم. مجرم دو انتخاب دارد – عقب میله زندان یا آدم شدن.»

امرالله صالح در فیسبوکش نوشته است: «سالهاست از موترهای بی اسناد شکایت وجود دارد. یکی از مشکلات در ردیابی مجرم همین معضله است. در جلسه هفت صبح امروز فیصله شد که موتر های بی اسناد مصادره میگردد. امید است مالیه بپردازید و موتر های خویش را قانونمند سازید و یا موتر های شما پس از توقف در خدمت پولیس قرار میگیرد. احتمال دیگر این است که دولت موتر های بی اسناد را پس از توقف و بعد از گذشت یک مدت معین قانونمند ساخته و به ورثه شهدا توزیع نماید. انتخاب با شما است.»

او در ادامه با نشر شماره‌های تماس با پلیس کابل نوشت: «من از کار کرد خط داغ پولیس زیر نام یکصدو نوزده حمایت می نمایم. زحمت زیاد می‌کشند. مشکلات زیاد را حل ساخته اند. بخاطر تقویت خط 119 شما میتوانید به واتسپ های زیر صرفا و صرفا پیام کتبی بفرستید. پیام های صوتی پاسخ داده نمیشود. به تیلفون های شما پاسخ داده نمیشود.»

صالح افزود: «اگر از مجرم و قانون گریز عکس و نشانی دارید نیز به این شماره‌ها بفرستید. این ابتکار به درخواست هزاران هزار درخواست است که از ما صورت گرفته بود که شماره‌ای را مشخص سازیم. با تمام منسوبین که در ساحه مسوولیت دارند دیدار نمودم. کار کردن با قوای دفاعی و امنیتی را بخود فخر میدانم.»

قابل ذکر است که پس از افزایش ناامنی و جرایم جنایی در شهر کابل، امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور شنبه 17 اکتبر مسئولیت تأمین امنیت این شهر را موقتاً به عهده گرفت.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، براساس دستور محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به گونه مستقیم برای چند هفته به عهده گرفته است.