پس از افزایش جرایم جنایی امرالله صالح مسئولیت امنیت کابل را موقتاً به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از افزایش ناامنی و جرایم جنایی در شهر کابل پایتخت افغانستان، امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور شنبه 17 اکتبر مسئولیت تأمین امنیت این شهر را موقتاً به عهده گرفت.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، براساس دستور محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به گونه مستقیم برای چند هفته به عهده گرفته است.

Advertisement

صالح اضافه کرد: «من در راه تطبیق قانون بخاطر تامین امنیت مردم مقوله و چیزی را به اسم مصلحت ( از هیچ نوع آن ) و ترحم بر جنایت‌کار در قاموس خویش ندارم. به وظایف و مسوولیت‌های دیگر خویش همانند گذشته خواهم رسید. تطبیق میثاق امنیتی بخشی ازین برنامه خواهد بود.»

او علاوه کرد: «کابل را مانند کف دست خویش بلد استم. تمام وظایف ومسوولیت‌های دیگرم همانند سابق به صورت عادی اجرا خواهند شد. شما مطمین باشید. فهرست دزدها، اوباش، مردم آزار، باج‌گیرها، قانون‌گریزها، غاصب‌های املاک عامه و مردم، مجرمین متکرر که زیر پوشش فعالیت دارند و زورگویان به ظاهر قانون پسند همه و همه از قبل ترتیب گردیده است.»

شایان ذکر است که امرالله صالح در گذشته به عنوان رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان و سرپرست وزارت امور داخله این کشور وظیفه اجرا کرده بود.

صالح در شرایطی مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به عهده گرفته که در این روزها جرایم جنایی در این شهر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم