وزارت داخله افغانستان ابلاغیه‌ طالبان در مورد مبارزه با مجرمان در کابل را مسخره خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور داخله‌ افغانستان اعلامیه گروه طالبان در مورد اقدام در برابر دزدان و مجرمان در شهر کابل را مسخره خواند.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در نشستی عصر یکشنبه 11 اکتبر گفت: «طالبان خود مجرم و تروریست هستند و نمی‌توانند ادعای مبارزه با مجرمان را کنند.»

Advertisement

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله ایند کشور به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، ابلاغیه‌ طالبان یک بحث تبلیغاتی این گروه است و می‌خواهند که روان مردم را به نفع خودشان تغییر دهند اما مردم افغانستان دشمنان خود را می‌شناسند.

آرین گفته است: «مردم افغانستان در سروی‌های مختلف گفته‌اند که طالبان به جز کشتار مردم و این که به‌عنوان نوکران خاص یک کشور منطقه به نفع آن کشور کار کنند، دیگر هیچ کاری از دست‌شان ساخته نیست.»

به گفته سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، طالبان در هزاران جرم مختلف از جمله قتل مردم بی‌گناه، اخاذی در شاه‌راه‌ها، قاچاق، سرقت جنایات جنگی و تخریب تأسیسات عام‌المنفعه دست دارند و چطور می‌توانند ادعا کنند که در قسمت امنیت کمک می‌کنند؟

آرین تاکید کرد که شماری از مجرمان به مناطق تحت کنترل گروه طالبان فرار کرده و حتا صفوف جنگ این گروه را تقویت کرده‌اند.

گروه طالبان اخیرا در ابلاغیه‌ا‌ی گفته اند، پس از این افراد این گروه برای گزمه و عملیات در ساحات بسیار ناامن شهر کابل اعزام می‌شوند.

گروه طالبان در ابلاغیه‌ گفته بودند، دزدان و مجرمان در شهر کابل بیشتر از گذشته قوی‌تر شده و باعث آزار و اذیت مردم و چپاول از نزد آنان شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم