عبدالله عبدالله: خروج نیروهای آمریکایی به معنی پیروزی یک طرف بر طرف دیگر نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان یکشنبه 11 اکتبر در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به معنی پیروزی یک طرف بر طرف دیگر نیست.

عبدالله در این مصاحبه گفت: «خروج پیش از وقت نیروهای آمریکایی از افغانستان سبب ایجاد خلا قدرت در کشور خواهد شد و طالبان از خروج نیروهای خارجی سود نخواهند برد.»

عبدالله تاکید کرد: «خروج نیروهایی خارجی به بدان معنی نخواهد بود که یک طرف بر طرف دیگر، پیروز شده است.»

به گفته عبدالله، در مذاکرات صلح برگشت «امارت اسلامی» مطرح نیست، بلکه طالبان باید با دیگر مردم افغانستان در آینده این کشور نقش داشته باشند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا اعلام کرد که آمریکا نیروهایش را از افغانستان بیرون می‌کند اما ینس شتولنبرگ دبیر کل پیمان ناتو 8 اکتبر 2020 اعلام کرد که پس از اعلام خروج نیروهای آمریکایی در آغاز سال جدید از سوی دونالد ترامپ، اعضای این پیمان درباره موعد خروج از افغانستان مشورت می‌کنند.

شتولنبرگ گفت: «ما با هم تصمیم گرفتیم به افغانستان برویم و تصمیمات درباره کاهش نیروها در آینده را با هم می‎‌گیریم و در زمان مناسب با هم از این کشور خارج می‌شویم.»

شتولنبرگ گفت که ائتلاف زمانی از افغانستان خارج می‌شود که این اقدام هیچ خطری را متوجه افغانستان نکرده و آن را به پناهگاهی برای تندروها مبدل نکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید