فصل چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان افغانستان در کابل آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فدراسیون فوتبال افغانستان تایید کرد که فصل چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان این کشور چهارشنبه 7 اکتبر در شهر کابل آغاز شد برای 9 روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش طلوع نیوز، در دیدار نخست این رقابت‌ها، تیم منتخب زنان هرات با تیم منتخب بامیان بازی کردند. این بازی با نتیجه سه بر صفر به نفع تیم منتخب زنان هرات به پایان رسید.

Advertisement

محمد یوسف کارگر سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان گفت: «هدف اساسی پیشرفت فوتبال بانوان است که ما بتوانیم اعتمادسازی کنیم تا سال‌های بعدی شاهد حضور تیم‌های فوتبال دیگر ولایت‌های کشور نیز باشیم.»

فوتبال زنان افغانستان
فوتبال زنان افغانستان

در همین حال، آرزو رحیمی مسئول کمیته زنان فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید: «چهارمین دور رقابت‌های لیگ‌برتر با شرکت شش تیم امسال برگزارشد. سال‌های گذشته چهارتیم در این رقابت‌ها حضور داشتند، اما امسال تیم‌های فوتبال شش ولایت شرکت کرده‌اند و ولایت‌های دیگر هم علاقمند استند تا در این رقابت‌‎ها سال بعد شرکت کنند.»

از سوی دیگر، مریم میرزاد بازیکن تیم فوتبال زنان هرات اظهار کرد: «چالش‌ها زیاد است. ما هیچ حمایت‌گر برای تیم‌های فوتبال بانوان نداریم. ما در ولایت هرات به خاطر این‌که امکانات نداریم از ساعت 12 الی 2 تمرین می‌کنیم این واقعآ دشوار است.»

شایان ذکر است که بازی‌های فصل چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان افغانستان همه روزه در ورزشگاه فدراسیون فوتبال این کشور در شهر کابل برگزار خواهد شد و شش تیم از ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، بامیان، غور و جوزجان این کشور در این رقابت‌ها اشتراک کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم