.
.
.

125طالب پس از پیوستن به روند صلح: جنگ راه حل نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قول اردو(لشکر) شاهین در شمال افغانستان سه‌شنبه 6 اکتبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، 125 جنگجوی طالبان در ولایت بلخ این کشور به روند صلح پیوستند و اعلام کردند که جنگ راه حل نیست.

در این اعلامیه آمده، این جنگجویان طالبان در ولسوالی «چهارکنت» ولایت بلخ در شمال افغانستان دست از جنگ کشیده با سلاح‌های دست داشته‌اش به روند صلح پیوستند.

در این اعلامیه ذکر شده: «این شمار از طالبان، بر اثر کارهای اوپراتیفی، همکاری بزرگان منطقه و تلاش‌های خستگی ناپذیر بانو سلیمه مزاری ولسوال چهارکنتِ ولایت بلخ، صفوف طالبان را رها کرده، دست از جنگ و خشونت کشیده، سلاح و مهمات شان را به نیروهای دفاعی امنیتی تسلیم و راه صلح‌ و برادری را انتخاب کردند.»

براساس این اعلامیه، این جنگجویان طالبان با پیوستن به روند صلح گفتند: «جنگ راه حل نیست، بدین اساس صفوف گروه طالبان را ترک کرده تا بعد از این زندگی مسالمت‌آمیز، بدور از قتل و کشتار و خشونت داشته باشد، به پروسه صلح پیوسته سلاح و امکانات جنگی شان را به نیروهای دولتی تسلیم کرده است».

گفتنی است که گروه 125 نفری طالبان در شرایطی به روند صلح پیوسته که روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه ادامه دارد.