.
.
.

افغانستان؛ مهاجم حمله کننده بر میدان هوایی و زندان ننگرهار بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی در ولایت ننگرهار افغانستان دوشنبه 5 اکتبر اعلام کردند که سه عضو گروه داعش به شمول یکی از حمله‌کنندگان بر زندان این ولایت از سوی نیروهای امنیتی افغان بازداشت شد.

روزنامه «هشت صبح» افغانستان به نقل از منابع محلی نوشته است، نیروهای قطعه «صفر2» امنیت ملی با اجرای عملیاتی در ساحه «لسمه ویاله» ولسوالی «بهسود» ولایت ننگرهار سه عضو گروه داعش را بازداشت کردند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار گفته است که یکی از بازداشت‌شدگان عضو گروه داعش به نام «واقف» است که در حملات بر میدان‌ هوایی ننگرهار و زندان این ولایت دست داشت.

گروه داعش حدود یک ماه قبل، بر زندان ننگرهار حمله کردند، در این حمله 11 عضو گروه داعش دست داشتند و در نتیجه‌ آن 25 نفر کشته و 48 تن دیگر زخمی شدند.

گفتنی است که به تاریخ 2 اکتبر نیز یک مسئول مطبوعاتی گروه داعش همراه با شش همکارش در یک عملیات نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی در ولایت ننگرهار بازداشت شدند. این عملیات در منطقه‌ «فامیل سیاف» ولسوالی «سرخرود» اجام شد و در جریان این عملیات شش همکار «حماس» و مسئول مطبوعاتی داعش نیز بازداشت شدند.

با آن‌که حکومت افغانستان پایان حضور و فعالیت‌های گروه دولت اسلامی (داعش) را در ولایت ننگرهار اعلام کرده بود، اما ساکنان برخی از ولایت‌های شرقی و شمالی افغانستان از حضور و فعالیت این گروه در آن مناطق شکایت کرده اند.

قابل ذکر است که داعش نخستین بار در افغانستان از ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ظهور کرد و بعداً فعالیت‌هایش را به سایر ولایات گسترش داد و حملات مختلفی را در کابل و شماری از ولایات دیگر به خصوص تجمعات و مساجد شیعه‌ها انجام داده و مسئولیت آن را بر عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم