.
.
.

آلمان حدود 240 میلیون یورو در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت مالیه(دارایی) افغانستان دوشنبه 5 اکتبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، قرار است کشور آلمان حدود 240 میلیون یورو در سال جاری خورشیدی در این کشور سرمایه‌گذاری کند.

در این اعلامیه آمده، وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) متعهد شده مبلغ مجموعی در حدود 240 میلیون یورو را برای همکاری مالی و فنی در سال جاری خورشیدی در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

براساس این اعلامیه، این کمک مالی بیشتر توسط وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان به طور مستقیم به سازمان‌های غیردولتی فراهم شده است و همچنان وزارت امور خارجه آلمان با مبلغ 180 میلیون یورو برای پروژه‌های تحکیم ثبات و 19.4 میلیون یورو برای کمک‌های بشردوستانه در سال جاری خورشیدی از افغانستان حمایت می‌کند.

وزارت مالیه(دارایی) افغانستان گفته است: «آلمان به تعهد خود در کنفرانس بروکسل سال (1395)، نشستی که این کشور در آن وعده سپرده بود، تا سالانه مبلغ مجموعی 430 میلیون یورو را به همکاری‌های غیرنظامی کمک کند، جامه عمل می‌پوشاند.»

در همین حال، مارتین ییگر سکرتر دولت در وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان گفته است: «بهبود زندگی مردان و زنان، پسران و دختران افغان هدف مشترک ما است. ما باهم برای ایجاد شغل، مبارزه با گرسنگی و فقر، تقویت نهادهای افغانستان و ایجاد و نگهداری زیرساخت‌ها تلاش می‌کنیم.»

از سوی دیگر، عبدالهادی ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه افغانستان می‌گوید: «آلمان به عنوان دومین کمک کننده مالی بزرگ افغانستان، نقش اساسی در بازسازی افغانستان در دوران پس از 2001 را داشته است. همکاری افغانستان و آلمان در اجرای برنامه‌های توسعه مشترک و دستاوردهای آن به افغانستان کمک قابل توجهی کرده است.»

شایان ذکر است که آلمان در شرایطی از سرمایه‌گذاری 240 میلیون یورو به افغانستان خبر داده که هیات مدیره بانک جهانی به تاریخ 29 سپتامبر 2020 مبلغ 100 میلیون دالر کمک مالی بلاعوض را به‌منظور تأمین ثبات سکتور مالی افغانستان و حمایت از تجارت‌های کوچک تصویب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم