ارمنستان خواستار حذف افغانستان از سازمان معاهده امنیت جمعی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارارات میرزویان رئیس پارلمان ارمنستان عصر پنجشنبه 1 اکتبر اعلام کرد که پارلمان این کشور از سازمان پیمان امنیت جمعی خواسته است تا عضویت افغانستان را از این سازمان حذف کند.

به گزارش خبرگزاری اوریاندا (oreanda)، رئیس پارلمان ارمنستان از دبیرخانه‌ مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی رسما خواست که روند لغو عضویت افغانستان در این سازمان را آغاز کند.

براساس این گزاش، این خواست ارمنستان در پاسخ به اعلامیۀ افغانستان در پیوند به منازعه میان این کشور با آذربایجان مطرح گردید.

وزارت خارجه‌ افغانستاندر اعلامیه‌ای از درگیری‌ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه‌ «نگورنو – قره‌باغ» ابراز نگرانی کرده و گفته بود: «منطقه‌ نگورنو – قره‌باغ به‌عنوان بخشی از آذربایجان در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است. افغانستان خواهان ختم اشغال نگورنو – قره‌باغ بوده، در این راستا از تلاش‌های مردم و دولت آذربایجان و سایر ملل جهان پشتیبانی می‌کند.»

شایان ذکر است که از روز یکشنبه و علی‌رغم فراخوان‌های بین المللی برای آتش‌بس،‌ درگیری‌های‌ میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان حول مسأله اقلیم ناگورنو قره‌باغ همچنان ادامه دارد.

این درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان که از سال 2016 تاکنون شدیدترین بوده مجددا نگرانی‌ها درباره ثبات در منطقه قفقاز جنوبی که محل عبور خطوط نفت و گاز به بازارهای جهانی است را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید