افغانستان؛ صنوف اول تا دهم مکاتب دولتی شنبه هفته آینده باز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کابینه دولت افغانستان در نشستی فیصله کرد که صنوف اول الی دهم مکاتب دولتی در مرکز و ولایت‌های این کشور شنبه هفته آینده باز می‌شود.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «کابینه به اساس تقاضای وزارت‌های صحت عامه و معارف، آغاز دروس حضوری صنوف باقی‌مانده (اول الی دهم) مکاتب دولتی در مرکز و ولایات را سر از هفته آینده مورخ 12 میزان 1399 تصویب نمود.»

گفتنی است صنوف یازدهم و دوازدهم مکاتب دولتی و صنوف اول الی دوازدهم مکاتب خصوصی به تاریخ 22 اوت 2020 از سر گرفته شده بود.

وزارت معارف (آموزش و پرورش) افغانستان گفته که آموزش حضوری براساس رهنمودهای بهداشتی وزارت صحت عامه این کشور پیش برده می‌شود.

همچنان، دانشگاه‌های افغانستان نیز اخیراً در مرکز و ولایت‌های این کشور باز شد و هنوزهم درس‌ها به‌گونه حضوری ادامه دارد.

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرده که در این روزها شیوع ویروس کرونا در این کشور کاهش یافته، اما احتمال شیوع موج دوم کرونا در فصل سرما وجود دارد.

این وزارت اضافه کرد، تا کنون شمار مجموع مبتلایان کرونا در این کشور از مرز 39 هزار نفر گذشته است که از این میان بیش از یک هزار و 400 نفر فوت کردند.

در همین رابطه، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان اخیراً گفته بود، ویروس کرونا ضعف منطقه و جهان را نمایان کرد، اما این کشور از موج اول این ویروس به آسانی عبور کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید