افغانستان؛ شش متهم به تجاوز جنسی بر دو زن در کاپیسا بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 28 سپتامبر اعلام کرد که فرماندهی پولیس ولایت (استان) کاپیسا در یک عملیات، یک گروه شش نفری را که بر دو زن تجاوز گروهی کرده بودند، بازداشت کرد.

براساس خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان، فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا با اجرای یک عملیات اوپراتیفی، گروه شش نفری را در پیوند به تجاوز بر دو بانو، بازداشت کرده است. براساس این خبرنامه، این افراد، جمعه شب (25 سپتامبر) پس از تجاوز بر دو زن متواری گردیده بودند.

به گفته فرماندهی پولیس لایت کاپیسا، یکی از این افراد هنگامی که می‌خواست از نزد پولیس فرار کند، در اثر شلیک گلوله زخمی شد.

وزارت امور داخله افغانستان همچنان تصریح کرد که از نزد این افراد، یک میل کلاشنیکوف و مقداری تجهیزات نظامی نیز بدست آمده و بررسی‌های پولیس در رابطه به این قضیه ادامه دارد.

برخی منابع امنیتی در کاپیسا شنبه 26 سپتامبر اعلام کردند که 11 تن از محافظین یک عضو پارلمان این کشور و برادر وی، بالای دو زن در این ولایت تجاوز جنسی گروهی کردند.

یک منبع معتبر امنیتی ولایت کاپیسا که نخواسته نامش فاش شود، به روزنامه «سلام‌وطندار» گفته بود، این دو زن، یکی باشندۀ اصلی کاپیسا است و دیگری از کابل به این ولایت آمده بود. منبع گفت: «ناوقت روز گذشته، جمعه، موتر حامل این دو زن در منطقه صیاد دچار مشکل می‌شود و افراد تفنگ‌دار این دو زن را به یک منزل مسکونی، در روستای جمال‌آغه، ولسوالی حصه دوم ولایت کاپیسا انتقال می‌دهند و سپس بالای آنان تجاوز می‌کنند.»

براساس معلومات منبع، این افراد پس از تجاوز این دو زن را نیمه‌شب از خانه بیرون می‌کنند. به گفتۀ منبع، این دو زن نزد پولیس اند و تلاش برای بازداشت افراد متهم به تجاوز ادامه دارد.

از سوی دیگر، سیف‌الرحمان خلیل، ولسوال ولسوالی «کوه‌بند» ولایت کاپیسا و برادر خدیجه الهام نماینده مجلس، با رد این ادعا گفت که سه محافظ او در این رویداد دست ندارند و در خانه بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید