وزیر امور خارجه پاکستان: اسلام‌آباد از روند صلح کابل قاطعانه حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان دوشنبه 28 سپتامبر در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت، اسلام‌آباد از روند صلح کابل قاطعانه حمایت می‌کند.

براساس اعلامیه‌ای وزارت امور خارجه پاکستان، این دیدار در شهر اسلام‌آباد صورت گرفت و هر دو جانب در مورد گسترش روابط دو کشور و روند صلح صحبت کردند.

در این اعلامیه آمده، شاه محمود قریشی اضافه کرد، جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد و باید از راه سیاسی حل شود.

قریشی علاوه کرد، پاکستان تمام طرف‌ها را در افغانستان از طریق یک فراینده به رهبری و مالکیت افغان‌ها برای دست‌یابی به یک راه حل سیاسی تشویق می‌کند.

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد، سفری عبدالله عبدالله به اسلام‌آباد فصل تازه‌ای را برای روابط دو کشور باز کرده است.

عبدالله: صلح در افغانستان به معنای صلح در پاکستان و منطقه است

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دوشنبه 28 سپتامبر به‌منظور گفت‌وگو صلح وارد شهر اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد.

دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، عبدالله عبدالله در این سفر سه روزه با رهبران و مقام‌های ارشد پاکستان در مورد روند صلح صحبت خواهد کرد.

عبدالله عبدالله ابراز امیدواری کرده که این سفر فصل تازه‌ای در روابط میان کابل – اسلام آباد در عرصه‌های مختلف به ویژه تلاش‌های صلح باز نماید.

عبدالله علاوه کرد: «صلح و ثبات در افغانستان به معنای صلح و ثبات در پاکستان و در منطقه می‌باشد و زمینهٔ همکاری‌های منطقه‌ای و رشد و توسعهٔ اقتصادی را فراهم می‌سازد.»

شایان ذکر است که عمران خان نخست وزیر پاکستان اخیراً از عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دعوت رسمی کرد که به اسلام‌آباد سفر کند. این سفر در شرایطی رخ داده که در این روزها مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان در دوحه ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید