افغانستان؛ نیروهای امنیت ملی از یک حمله انتحاری در ننگرهار جلوگیری کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان یکشنبه 27 سپتامبر اعلام کرد که نیروهای قطعات ویژه این نهاد با اجرای عملیاتی از یک حمله انتحاری سازمان‌یافته گروه داعش در ولایت ننگرهار جلوگیری کرده‌اند.

براساس اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، شش تن از اعضای گروه داعش قصد انجام حمله انتحاری بر یک نشست مشترک نیروهای امنیتی افغان، بزرگان قوم و چهره‌‌های با نفوذ ولایت ننگرهار را داشتند، اما از سوی نیروهای امنیت ملی بازداشت شدند.

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است، قاری قاسم که به عنوان مسئول انفجارهای گروه داعش برای ولایت ننگرهار بود، همراه با همکارانش بازداشت شدند.

براساس اعلام امنیت ملی، در این عملیات چند واسکت انتحاری، مواد انفجاری و جنگ‌افزارهای سبک‌وسنگین به دست نیروهای این نهاد افتاده است.

این در حالی است که وزارت امور داخله افغانستان نیز امروز یک‌شنبه 27 سپتامبر با نشر اعلامیه‌ای از کشف یک موترباربری حامل نزدیک به چهار هزار کیلوگرام مواد انفجاری در شهر کابل خبر داد.

در اعلامیه ذکر شده: «در اين واسطه نقليه كه نوع "مازدا" می‌باشد، نزديک به چهار هزار كيلو گرام مواد انفجاری نوع "سوديم نايتريت" بارگيری شده بود و پوليس به اساس اطلاعات كشفی آن را از جاده عمومی پلچرخی در مربوطات ناحيه نهم شهر كابل، كشف و به دست آورد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید