افغانستان؛ 11 محافظ خدیجه الهام و برادر وی به تجاوز جنسی بالای دو زن متهم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی منابع امنیتی در کاپیسا افغانستان شنبه 26 سپتامبر ادعا کردند که 11 تن از محافظین یک عضو پارلمان این کشور و برادر وی، بالای دو زن در این ولایت تجاوز جنسی گروهی کردند.

یک منبع معتبر امنیتی ولایت کاپیسا که نخواسته نامش فاش شود، به روزنامه «سلام‌وطندار» گفته است، این دو زن، یکی باشندۀ اصلی کاپیسا است و دیگری از کابل به این ولایت آمده بود.

منبع گفته: «ناوقت روز گذشته، جمعه، موتر حامل این دو زن در منطقه صیاد دچار مشکل می‌شود و افراد تفنگ‌دار این دو زن را به یک منزل مسکونی، در روستای جمال‌آغه، ولسوالی حصه دوم ولایت کاپیسا انتقال می‌دهند و سپس بالای آنان تجاوز می‌کنند.»

براساس معلومات منبع، این افراد پس از تجاوز این دو زن را نیمه‌شب از خانه بیرون می‌کنند. به گفتۀ منبع، این دو زن نزد پولیس اند و تلاش برای بازداشت افراد متهم به تجاوز ادامه دارد.

ریاست امور زنان ولایت کاپیسا نیز با تأیید این رویداد به روزنامه «سلام‌وطندار» گفته است، شش تن از افراد تفنگ‌دار از سوی پولیس بازداشت شدند.

از سوی دیگر، سیف‌الرحمان خلیل، ولسوال ولسوالی «کوه‌بند» ولایت کاپیسا و برادر خدیجه الهام نماینده مجلس، با رد این ادعا گفت که سه محافظ او در این رویداد دست ندارند و در خانه بوده‌اند.

این در حالی است که هفته قبل 16 سپتامبر مقام‌های ولایت بلخ در شمال افغانستان به رسانه‌ها اعلام کردند، یک دختر 15 ساله توسط هفت مرد در این ولایت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و افراد متهم در پیوند به این رویداد دستگیر شدند.

پس از آن، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 17 سپتامبر به دادستانی‌کل و امنیت ملی این کشور دستور داد، قضیه تجاوز گروهی به این دختر نوجوان در ولایت بلخ را فوری رسیدگی کنند.

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان در توییتی نوشت، محمد اشرف غنی تاکید کرده که باید به این قضیه به گونه جدی و فوری رسیدگی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید