فرمانده ارشد ناتو: حمایت ما از افغانستان دوامدار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال تاد والترز فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو در اروپا سه‌شنبه 22 سپتامبر در سفری به شهر کابل گفت، حمایت ناتو از افغانستان دوامدار است.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان، جنرال تاد والترز در دیدار با رئیس‌جمهوری محمد اشرف غنی گفت: «حمایت سازمان ناتو از افغانستان دوامدار است و تا زمانی ادامه دارد که مردم افغانستان خواسته باشند.»
در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان در این دیدار از همکاری ناتو با کشورش به خصوص نیروهای امنیتی افغان ستایش کرد.

گفتنی است که فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو در اروپا در شرایطی بر حمایت دوامدارش از افغانستان تاکید کرده که روند مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.

از سوی دیگر، پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 21 سپتامبر 2020 از روند اخیر آشتی میان دولت افغانستان و جنبش طالبان اعلام حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دولت پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد از هر آنچه که امنیت و ثبات را در افغانستان محقق و به خشونت‌ها در این کشور پایان دهد، اعلام حمایت می‌کند.

دولت سعودی همچنین تاکید کرد که این پادشاهی همواره با مردم و کشور افغانستان تا محقق شدن همه آرزوها و آرمان‌هایشان بوده و خواهد ماند.

همچنان، روز دوشنبه 21 سپتامبر مصادف با روز جهانی صلح، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای از طالبان خواست که به آتش‌بس دایمی توافق کنند.

وی از همه کشورهای منطقه و جهان که از روند صلح افغانستان حمایت می‌کنند ستایش کرده و گفت، امنیت کشورش به امنیت جهان و منطقه پیوند تنگاتنگ دارد و تأمین امنیت در این کشور فرصت‌های بیشتر برای روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با همه کشورها فراهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید