جان باختن 10 بیمار کرونا طی 24 ساعت گذشته در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اکمل سمسور سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 16 سپتامبر در نشست خبری در کابل گفت، طی 24 ساعت گذشته 10 بیمار کرونا در این کشور جان باختند و 405 بیمار دیگر بهبود یافتند.

سمسور اضافه کرد، در حال حاضر شمار مجموع جان باختگان کرونا در افغانستان به یک هزار و 436 و بهبودیافتگان به 32 هزار و 503 نفر رسیده است.

وی ادامه داد، طی 24 ساعت گذشته 40 مورد مثبت جدید کرونا در افغانستان ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 38 هزار و 855 بیمار افزایش یافت.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان علاوه کرد، استفاده از ماسک می‌تواند آمار بیماران کرونا را به صفر کاهش داده و حتا از احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا در فصل زمستان جلوگیری کند.

اکمل سمسور اظهار کرد، وزارت صحت عامه تلاش دارد تا برای مهار شیوع احتمالی موج دوم ویروس کرونا در زمستان پیش‌رو، آمادگی بگیرد و یک برنامه‌ی جامع در این راستا تهیه شده و تطبیق مراحل نخست آن آغاز شده است.

شایان ذکر است که خبر احتمال شیوع موج دوم کرونا در افغانستان در شرایطی نشر شده که مکاتب دولتی و خصوصی و همچنان دانشگاه‌ها در این کشور باز است آموزش به‌گونه حضوری ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید