افغانستان؛ میدان هوایی معیاری بین‌المللی در ولایت بامیان ساخته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدقاسم وفایی‌زاده رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی افغانستان چهارشنبه 16 سپتامبر در سفری به ولایت بامیان در مرکز این کشور اعلام کرد، یک میدان هوایی معیاری بین‌المللی در این ولایت ساخته می‌شود.

وفایی‌زاده در دیدار با انور رحمتی والی بامیان گفت، با وجود نا امنی‌ها در افغانستان، صنعت توریزم انکشاف نیافته که این ولایت با داشتن ساحات توریستی طبیعی و تاریخی نقش کلیدی در رشد و توسعه گردشگری در این کشور دارد.

براساس اعلامیه‌ای دفتر مطبوعاتی والی بامیان، وفایی‌زاده رشد صنعت توریزم را وابسته به زیرساخت‌ها و موجودیت میدان هوایی معیاری بین‌المللی دانسته و از ساخت میدان هوایی معیاری بین‌المللی در این ولایت خبر داد.

محمدقاسم وفایی‌زاده ادامه داد، قراراست به‌زودی کار ترمیم میدان هوایی فعلی ولایت بامیان آغاز شود و کار روی ساخت میدان هوایی معیاری بین‌المللی بعد از تعیین مکان آن آغاز خواهد شد.

وفایی‌زاده علاوه کرد: «با توجه به موقعیت جغرافیایی ولایت بامیان، اولویت اولی ما ساخت میدان هوایی بین‌المللی می‌باشد و در صورت موجودیت موانع در این زمینه، اولویت بعدی ساخت یک میدان هوایی معیاری منطقوی خواهد بود که ما متعهد به عملی سازی‌ برنامه‌ها در اسرع وقت می‌باشیم».

در همین حال، انور رحمتی والی بامیان در این دیدار گفت، با وجود ناامنی‌ها در مسیرهای منتهی به این ولایت، ایجاد و ساخت یک میدان هوایی معیاری بین‌المللی نیاز مهم است و برای رشد توسعه صنعت توریزم در افغانستان نیز مؤثر می‌باشد.

شایان ذکر است که ولایت بامیان در مرکز افغانستان یکی از ولایت‌های تفریحی و دیدنی این کشور است که سالانه هزاران گردشگر از این ولایت دیدن می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید