حمله طالبان با موتر بمب‌گذاری شده؛ 6 نیروی امنیتی افغان و 15 طالب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان امروز سه‌شنبه 15 سپتامبر از حمله طالبان با موتر بمب‌گذاری شده در ولایت هرات خبر دادند.

یک ‌منبع محلی در هرات به روزنامه «سلام‌وطندار» گفته است، در نتیجه حمله موتر بمب‌گذاری‌ شده طالبان در برابر قرارگاه نیروهای ارتش در این ولایت، شش نیروی امنیتی کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ این منبع، این رویداد یک‌شنبه شب گذشته در ولسوالی زاول این ولایت رخ داد.

هر چند این حمله دو روز پیش رخ داده، اما مسئولان‌ امنیتی ولایت هرات تاکنون از دادن جزییات در این باره خودداری کرده بودند.

این منبع گفته است، طالبان نخست یک موتر نوع مازدا پُر از مواد انفجاری را در برابر این قرارگاه منفجر کرده و سپس با نیروهای امنیتی افغان به درگیری پرداختند.

به گفته وی، در این درگیری‌ 15 جنگجوی طالبان نیز کشته شدند.

براساس این گزارش، 8 تانک ارتش افغانستان زیر آوار شده و روز گذشته هنگامی که نیروهای ارتش می‌خواستند تانک‌ها و اجساد قربانیان را از زیر آوار بیرون کنند، در انفجار ماین یک سرباز جان باخته است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

این حمله گروه طالبان در حالی در هرات رخ داد که پس از سال‌های طولانی جنگ در افغانستان، برای اولین بار مذاکرات صلح میان دولت کابل و طالبان شنبه 12 سپتامبر در دوحه قطر برگزار شد.

رهایی پنج هزار زندانی گروه طالبان یکی از شروط مهم این گروه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بود که روند مبادله زندانیان میان دولت افغانستان و طالبان پایان یافت و این مذاکرات نیز آغاز شد.

در کنار این مذاکرات، حکومت افغانستان همواره بر حفظ جمهوریت، حفظ حقوق زنان و توقف جنگ تاکید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید