صالح: طالب یک گروه کوچک زشت و خشن است، منتظر ذوب شدن آنها باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان دوشنبه 14 سپتامبر در مطلبی تحت عنوان «پایه‌های اعتماد به نفس» نوشت، طالبان یک گروه کوچک «زشت و خشن» است و منتظر ذوب شدن طالب در کوره‌ای جامعه باشید.

صالح این مطلب را در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نشر کرده و در آن آمده است: «طالب یک گروه کوچک زشت و خشن است. جمهوریت یک اکثریت ارزش محور و انسانی. پس تشویش نکنید ومنتظر ذوب شدن طالب در کوره‌ای جامعه باشید. تاریخ گواه پیروزی زشتی بر زیبایی نیست و نخواهد بود».

وی اضافه کرد، شهرها از طالب تنفر دارند و روستاهای زیر سلطه آنها برای آزادی از «چنگال این نیروی زشت و خشن» لحظه شماری دارند.

صالح علاوه کرد: «از دید طالب اقتصاد یعنی باجگیری زیر نام عشر و صادرات منظم تریاک. هرکس تمکین نکرد سزایش قمچین ویا مرمی. از دید طالب جامعه مدنی یعنی گوش دادن به حرف‌های تکراری ملای بی‌تصدیق و فارغ اکوره ختک در باره آخرت و بس. طالب برای دنیا پیام ندارد و پیامش در ارتباط به دنیای آخرت پر از تناقص و هذیان است».

امرالله صالح ادامه داد: «جمهوریت نظام عدلی و قضایی دارد اما طالب به محکمه(دادگاه) صحرایی اعتقاد دارد. از همین خاطر است که ما هزاران طالب را در زندان داریم اما آنها هرکه را گرفتند در ساحه سر بریدند. حتا در دوران حاکمیت سیاه شان روش همین بود».

شایان ذکر است که معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان در شرایطی این مطلب را نوشته و نشر کرده که اولین دور مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان شنبه هفته جاری در دوحه قطر آغاز شد و هنوزهم ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید