23 دانشجوی دانشگاه غور افغانستان به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های صحی (بهداشتی) ولایت غور افغانستان یک‌شنبه 13 سپتامبر از مبتلا شدن 23 دانشجوی دانشگاه این ولایت به ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش رادیو «سلام وطندار» جمعه‌گل یعقوبی رئیس صحت عامه(بهداشت) ولایت غور گفته است، از میان 63 نمونۀ گرفته شده از دانشجویان مشکوک به ویروس کرونا، نتیجۀ آزمایش 23 تن آنان مثبت تشخیص شده است و این افراد در قرنطینه هستند.

یعقوبی اضافه کرد، از زمان آغاز درس‌های حضوری در دانشگاه چندین‌بار از این نهاد تحصیلی نظارت کرده‌اند و توصیه‌های صحی را با دانشجویان شریک ساخته‌اند.

در همین حال، شیرآغا هاشمی سرپرست دانشگاه ولایت غور افغانستان می‌گوید، با وجود که دانشجویان نکات بهداشتی را مراعات می‌کردند، با آن‌هم به کرونا مبتلا شده‌اند.

اما مسئولان صحی ولایت غور بار دیگر از تمام باشندگان این ولایت می‌خواهند که توصیه‌های بهداشتی را جدی رعایت کنند. به گفته اداره صحت عامه ولایت غور، تا کنون 528 نفر در این ولایت به کرونا مبتلا شده اند که از این میان 11 بیمار جان باختند.

شایان ذکر است که از مدتی به این طرف مکاتب و دانشگاه‌ها در افغانستان باز شده و آموزش به گونه حضوری ادامه دارد، اما وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور هشدار داده که احتمال موج دوم کرونا در این کشور وجود دارد و مردم باید تدابیر بهداشتی را رعایت کنند.

براساس معلومات این وزارت، در حال حاضر شمار مجموع مبتلایان کرونا در این کشور به بیش از 38 هزار نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید