طالبان: هنوز روند رهایی زندانیان ما تکمیل نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان سه‌شنبه 8 سپتامبر در توییتی نوشت، روند رهایی زندانیان این گروه تکمیل نشده و شماری از زندانیان‌اش هنوز در قید دولت افغانستان هستند که گفت‌وگوها در مورد رهایی آنها ادامه دارد.

مجاهد اضافه کرد، پس از تکمیل شدن روند رهایی زندانیان شان، هیأت مذاکره‌کننده گروه طالبان برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آماده است.

در همین حال، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020 در توییتی نوشت، 400 زندانی خطرناک طالبان به استثنای شماری محدود این زندانیان که برخی کشورها در مورد آن ملاحظه دارند آزاد شدند.

فیصل اضافه کرد، طالبان سربازان ویژه دولت افغانستان را آزاد کردند و «ما انتظار داریم که گفت‌وگوها به‌زودی آغاز شود».

همچنان برخی منابع خبری گزارش دادند، به دلیل ملاحظه شماری از کشورها از جمله استرالیا و فرانسه شش زندانی خطرناک طالبان که در کشتن سربازان خارجی دست داشتند برای حبس خانگی از افغانستان به قطر منتقل خواهند شد.

از سوی دیگر، معصوم استانکزی رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان گفته است که قرار است به‌زودی مذاکرات بین‌الافغانی با طالبان آغاز شود. هیأت دولت افغانستان به‌منظور مذاکرات با طالبان آماده سفر به قطر هستند.

شایان ذکر است که نمایندگان طالبان همواره اعلام کردند که پس از رهایی پنج هزار زندانی شان از قید حکومت افغانستان، مذاکرات بین‌الافغانی آغاز خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید