تغییر در صفوف طالبان و هشدار اشرف غنی: افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی‌تواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در این روزها آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح میان دولت افغانستان و طالبان یکی از مهم‌ترین موضوعات این کشور است، اما محمد اشرف غنی رئیس جمهوری این کشور هشدار داد که «افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی‌تواند».

محمد اشرف غنی تاکید کرد: «افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی‌تواند، در افغانستان من و تو نیست، ما هستیم و ارادۀ ملی ما را هیچ کسی زیر پا نمی‌تواند».

محمد اشرف غنی این اظهارات را در آستانه آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح بیان کرد و قرار است این مذاکرات در آینده خیلی نزدیک آغاز شود.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتی نوشت، تیم مذاکره‌کننده این گروه اعلام شد و 21 عضو خواهد داشت.

مجاهد در ادامه نوشت، مولوی عبدالحکیم رئیس تیم مذاکره‌کننده طالبان و شیرمحمد عباس ستانکزی معاون وی تعیین شدند، همچنان محمد نعیم وردک به عنوان سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر معرفی شد.

از سوی دیگر، هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان به ریاست محمد معصوم ستانکزی نیز آماده شده و قرار است این هیأت در هفته جاری به قطر سفر کند.

همچنان، وزارت امور خارجه آمریکا نیز به تازگی اعلام کرد که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه واشنگتن برای صلح افغانستان برای تأمین صلح به دوحه قطر رفته است.

شایان ذکر است که روند مبادله زندانیان میان دولت افغانستان و گروه طالبان پایان یافته و هر دو جانب برای شروع مذاکرات بین‌الافغانی آماده شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید