اولین نشست میان تیم مذاکره‌کننده طالبان و اعضای دفتر آنها در قطر برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان یک‌شنبه 6 سپتامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، اولین نشست میان اعضای تیم مذاکره‌کننده این گروه و اعضای دفتر سیاسی آنها در دوحه قطر برگزار شد.

در این اعلامیه آمده، ملا برادر آخند معاون رهبر گروه طالبان در این نشست در مورد وظایف اعضای تیم مذاکره‌کننده این گروه صحبت کرد.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان به تازگی در توییتی نوشت، تیم مذاکره‌کننده این گروه اعلام شد و 21 عضو دارد.

مجاهد در ادامه نوشت، مولوی عبدالحکیم رئیس تیم مذاکره‌کننده طالبان و شیرمحمد عباس ستانکزی معاون وی تعیین شدند، همچنان محمد نعیم وردک به عنوان سخنگوی جدید دفتر سیاسی طالبان در قطر معرفی شد.

از سوی دیگر، در این روزها آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح میان دولت افغانستان و طالبان یکی از مهم‌ترین موضوعات این کشور است، اما محمد اشرف غنی رئیس جمهوری این کشور هشدار داد که «افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی‌تواند».

محمد اشرف غنی تاکید کرد: «افغانستان را کسی تقسیم کرده نمی‌تواند، در افغانستان من و تو نیست، ما هستیم و ارادۀ ملی ما را هیچ کسی زیر پا نمی‌تواند».

محمد اشرف غنی این اظهارات را در آستانه آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح بیان کرد و قرار است این مذاکرات در آینده خیلی نزدیک آغاز شود.

در همین رابطه، هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان به ریاست محمد معصوم ستانکزی نیز آماده شده و قرار است این هیأت در هفته جاری به قطر سفر کند.

همچنان، وزارت امور خارجه آمریکا نیز به تازگی اعلام کرد که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه واشنگتن برای صلح افغانستان به هدف تأمین صلح به دوحه قطر رفته است.

شایان ذکر است که روند مبادله زندانیان میان دولت افغانستان و گروه طالبان پایان یافته و هر دو جانب برای شروع مذاکرات بین‌الافغانی آماده شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید