نزاع بر سر نذر عاشورا؛ داماد افغان مادر زنش را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت بامیان افغانستان شنبه 5 سپتامبر تایید کردند، در نتیجه نزاع بر اثر نذر عاشورا در این ولایت یک داماد مادر زنش را کشت.

به گزارش روزنامه هشت صبح، رضا یوسفی سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بامیان گفته است، سه نفر به شمول داماد در پیوند به این رویداد دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

در همین حال، یک منبع امنیتی با حفظ هویت‌اش می‌گوید، زنان اهالی دهکده «قلعه نو» منطقه‌ «بکک» نخست بر سرِ نذر عاشورا با هم سر و صدا می‌کنند و پس از آن مردان نیز پا پیش می‌گذارند و درگیری آغاز می‌شود.

این منبع ادامه داد، در جریان این درگیری و زدوخورد که زنان نیز حضور داشته‌اند، مردی با سنگ بر پیشانی مادر زنش می‌کوبد و او قبل از رسیدن به شفاخانه(بیمارستان) به دلیل جراحت و خون‌ریزی زیاد، جان می‌دهد.

به گفته این منبع، این رویداد پنج‌شنبه هفته گذشته در منطقه «بکک» ولسوالی یکه‌اولنگ ولایت بامیان در مرکز افغانستان رخ داد.

از سوی دیگر، منبع دیگر گفته است که داماد در اظهارات خود دست داشتن در قتل مادر زنش را رد کرده و مدعی است که این زن به دلیل داشتن «مشکل روانی» با سنگ بر پیشانی‌اش کوبیده و خودکشی کرده است.

شایان ذکر است که معلومات مقام‌های امنیتی ولایت بامیان نشان می‌دهد که طرفین این رویداد در گذشته باهم خصومت شخصی نیز داشته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید