افغانستان؛ کرزی از تصمیم عبدالله مبنی بر انتخاب اعضای شورای مصالحه ملی استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان سه‌شنبه 1 سپتامبر اعلام کرد که از تصمیم عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی این کشور مبنی بر انتخاب اعضای این شورا در مشورت با رهبران سیاسی، رییسان دو مجلس، بزرگان قومی، عالمان دین، جامعه مدنی و نخبه‌گان افغان استقبال می‌کند.

در خبرنامه دفتر حامد کرزی آمده است، مشورت‌های فراگیر با تمام اقشار جامعه منتج به ایجاد یک شورای همه‌شمول و معتبر ملی خواهد شد.

به گفته کرزی، در این صورت تصامیم این شورا برای تمام مردم افغانستان قابل قبول خواهد بود.

محمداشرف غنی رییس جمهوری افغانستان چندی قبل با صدور فرمانی 46 نفر را به عنوان اعضا و هیأت رهبری شورای عالی مصالحه ملی معرفی کرد. عبدالله عبدلله به این فرمان واکنش نشان داده و اعلام کرد که ایجاد شورای عالی مصالحه ملی از صلاحیت‌های رییس این شورا است و ایجاب فرمان ریاست جمهوری را نمی‌کند.

عبدالله عبدالله گفت، ترکیب شورای عالی مصالحه ملی باید جامع، ملی و همه‌شمول باشد و در این راستا مشورت‌ها با رهبران و جریان‌های مختلف سیاسی و مدنی از قبل آغاز شده و در حال نهایی‌شدن است.

حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان که در فهرست منتشرشده از سوی ارگ ریاست جمهوری عضو شورای عالی مصالحه‌ی ملی معرفی شده بود، عضویت در این شورا را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید