معرفی وزیر پیشین بهداشت افغانستان به دادستانی به اتهام سوءاستفاده از بودجه کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فیروز بشری رییس اطلاعات و ارتباطات اداره‌ بازرس ریاست‌جمهوری افغانستان دوشنبه 24 اوت تایید کرد، فیروزالدین فیروز وزیر پیشین صحت عامه(بهداشت) این کشور و چهار معاون پیشین و برحال وزارت بهداشت به اتهام سوءاستفاده از بودجه کرونا به دادستانی کل معرفی شدند.

فیروز بشری به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، اداره‌ بازرس ریاست‌جمهوری افغانستان این افراد را به‌اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی و حیف‌و‌میل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا به دادستانی کل این کشور معرفی کرده است.

Advertisement

بشری اضافه کرد، این مسئولان پیشین و برحال وزارت صحت عامه افغانستان در پی بررسی‌های این اداره در مورد مصارف بودجه ویروس کرونا متهم شناخته شده‌اند. وی از معاونان پیشین و برحال این وزارت نام نبرد.

در همین حال، فیروزالدین فیروز وزیر پیشین بهداشت افغانستان در واکنش به این اتهام در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این نظام از شش سال بدین سو سعی مذبوحانه را علیه ما ادامه دادند تا لکه‌یی را به دامن ما وارد کنند اما به توکل به خدا که نتوانستند ،‌این بار نیز نخواهند توانست!».

فیروز خطاب به وحید مجروح معاون برحال وزارت بهداشت افغانستان، شفیق‌الله شهیم و ماموسی زیور معاونان پیشین این وزارت نوشت: «من متاسف هستم که شما قربانی صداقت به مردم و ‌من شده اید.‌ خدمات صادقانه و موثر شما اظهرمن الشمس است. تلاش‌های شبانه روزی و مخلصانه تان موجب کاهش شدید پیامدهای منفی پاندیمی ویروس کرونا در افغانستان گردید ، ورنه تلفات سنگین را مردم مظلوم ما متحمل می‌شد».

فیروزالدین فیروز در ادامه نوشت: «تاسف‌آور است به عوض اینکه تقدیر می‌شدید، توهین و شخصیت کشی را علیه تان ادامه دادند. از نظام مفسد و بی‌ارزش توقع تقدیر را نباید کرد. انشالله که خدمات تان از دید خداوند متعال و مردم پنهان نمانده و نخواهند ماند».

شایان ذکر است که وزارت مالیه(دارایی) افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا و رفاه عامه مبلغ 89.6 میلیارد افغانی برابر با (حدود 1.2 میلیارد دالر) اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم