افغانستان؛ فوزیه کوفی از یک حمله مسلحانه جان سالم بدر برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فوزیه کوفی، عضو سابق پارلمان افغانستان و عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ با طالبان در یک حملۀ مسلحانه در کابل زخمی شد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، معصوم استانکزی، رییس هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت این کشور با طالبان در توییتی نوشت: «فوزیه کوفی، حوالی شام دیروز (جمعه، 15 اوت)، در مسیر پروان ـ کابل در ولسوالی «قره‌باغ» مورد حملۀ افراد ناشناس قرار گرفته است. به گفتۀ او، خانم کوفی در این سوء قصد به گونۀ سطحی زخمی شده است.

استانکزی افزود که نهادهای امنیتی این رویداد را پیگیری می‌کنند و جزییات بعداً با رسانه‌ها شریک ساخته خواهد شد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی این کشور نیز در توییتی حمله بر فوزیه کوفی را محکوم کرده و از دولت خواست که مقصر و انگیزۀ احتمالی این حمله را شناسایی و بازداشت کند.

همچنان، صدیق صدیقی، سخنگوی رییس‌جمهوری افغانستان در توییتی نوشت: «رییس‌جمهور کشور، حملۀ مسلحانه بر فوزیه کوفی، عضو هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت و رییس حزب «موج تحول» را با شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند.»

صدیقی به نقل از محمد اشرف غنی نوشت: «حملۀ بُزدلانه‌ بر زنان فعال افغانستان، مانع تلاش‌های هدف‌مند آنان در پاسداری از ارزش‌های نوزده سالۀ افغانستان نخواهد شد.»

این در حالی است که روند رهایی 400 زندانی جنجالی گروه طالبان روز گذشته آغاز شد و انتظار می‌رود با تکمیل شدن این روند، مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید