بیش از دو هزار زن در جوزجان افغانستان مصروف کشاورزی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت زراعت افغانستان سه‌شنبه 11 اوت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بیش از دو هزار زن در ولایت جوزجان در شمال این کشور مصروف زراعت(کشاورزی) هستند.

در این اعلامیه آمده، وزارت زراعت از طریق پروژه‌ ملی باغداری و مالداری خود، زمینه‌ی کار در مزرعه را برای بالاتر از دو هزار زن در دو ولسوالی ولایت جوزجان به شمول شبرغان، مرکز این ولایت فراهم ساخته است.

در اعلامیه ذکر شده، این زنان در چارچوب پروژه‌های باغچه‌های خانه‌گی مصروف کار اند. به زنان زراعت‌پیشه‌ی جوزجان، توسط کارمندان پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت، تمامی شیوه‌های کشت، پرورش، و رفع حاصل انواع مختلف سبزیجات آموزش داده می‌شود و در حال حاضر این خانم‌ها، مصروف کار در مزرعه هستند.

براساس این اعلامیه، این زنان که اکثریت‌شان خانم‌های خانه هستند، از نبود زمینه‌های کاریابی رنج می‌بردند، حالا شغل درآمدزا به دست آورده‌اند.

وزارت زراعت افغانستان یادآوری کرده است: «از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری، برای این خانم‌ها تخم 16 نوع سبزی توزیع و برای شماری از این خانم‌ها گل‌خانه‌هایی با سایزهای مختلف و نیز مراکز پروسس(بسته‌بندی) سبزیجات و میوه‌جات ساخته است».

شایان ذکر است که پروژۀ ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت افغانستان از چندین سال به این طرف، کار در بخش ساخت باغچه‌های خانه‌گی برای زنان را در ولایت جوزجان آغاز کرده بود که هزاران زن دیگر نیز در گذشته از این نوع خدمات بهره‌مند شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید