.
.
.

افزایش 29 درصدی صادرات افغانستان از طریق دهلیزهای هوایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صنعت و تجارت افغانستان دوشنبه 10 اوت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، صادرات این کشور از طریق دهلیزهای هوایی در هفت ماه امسال نسبت به سال گذشته 29 درصد افزایش یافته است.

در این اعلامیه آمده، پس از شیوع ویروس کرونا کشورهای جهان تدابیر فوری به‌منظور جلوگیری از گسترش این ویروس روی دست گرفتند که این کار باعث شد که سطح مراودات تجاری و ترانزیتی میان کشورها به پائین‌ترین سطح خود برسد که افغانستان نیز شامل آن بود.

در اعلامیه ذکر شده، روابط تجاری افغانستان با کشورها در ماه‌های آوریل و مه امسال به پائین‌ترین سطح خود رسید که حکومت این کشور با همکاری سکتور خصوصی زمینه از سرگیری دوباره تجارت و ترانزیت را با کشورهای منطقه و جهان فراهم کرد.

براساس این اعلامیه: «خوشبختانه، ضمن اینکه روند عادی سازی تجارت و ترانزیت زمینی بین افغانستان و جهان بخوبی پیش رفته، آمار تازه نشان می‌دهد که حجم صادرات افغانستان از طریق دهلیز هوائی در هفت ماه اول سال‌روان میلادی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 29 درصد و ارزش آن تا 17 درصد افزایش یافته است».

وزارت صنعت و تجارت افغانستان یادآوری کرده که صادرات این کشور از طریق دهلیز هوایی با کشورهای امارات متحده عربی و هند به حالت عادی برگشته و انتظار می‌رود با سایر کشورها نیز به‌زودی از سر گرفته شود.

شایان ذکر است که صادرات افغانستان از طریق دهلیزهای هوایی در شرایطی 29 درصد افزایش یافته که با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن، تمام کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی آسیب دیده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم