حمله مهاجمان به زندان جلال‌آباد افغانستان پایان یافت؛ 29 کشته و نزدیک به 50 زخمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های افغانستان تایید کردند، درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان در زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق این کشور بعد از ظهر دوشنبه 3 اوت پایان یافت که در نتیجه 29 نفر جان باختند و نزدیک به 50 تن دیگر زخم برداشتند.

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان در توییتی نوشت: «زندان ننگرهار از وجود تروریستان پاکسازی شد. در عملیات پاکسازی نیروهای دفاعی و امنیتی، 5 تروریست در داخل زندان کشته شدند. همچنان 3 زندانی توسط تروریست‌ها کشته شدند که در میان کشته شده‌ها 2 تن شان طالبان بودند».

Advertisement

امان اضافه کرد، عملیات به هدف پاکسازی ساختمان که در آن مهاجمان جابجا شده بودند ادامه دارد.

در همین حال، عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به شبکه طلوع نیوز گفت، در حمله مهاجمان به زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار، 29 تن جان باختند و نزدیک به 50 تن دیگر زخم برداشته اند.

در همین حال، یک منبع معتبر به شبکه طلوع نیوز گفته است، در درگیری در داخل زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار، 700 زندانی موفق به فرار شده بودند اما دوباره دستگیر شدند.

این منبع معتبر اضافه کرد، در این زندان شهر جلال‌آباد در مجموع یک هزار و 500 نفر زندانی هستند که از این میان 300 زندانی آن افراد گروه داعش می‌باشند.

از سوی دیگر، گروهی از مهاجمان مسلح حوالی ساعت 6:45 عصر(به وقت محلی) یک‌شنبه 2 اوت یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده در دروازه ورودی زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان انفجار دادند و پس از آن بالای این زندان حمله کردند. برخی منابع گفتند که دو انفجار در داخل این زندان نیز رخ داد. درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان نزدیک به 18 ساعت دوام کرد.

گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

شایان ذکر است که این حمله انتحاری در شرایطی رخ داده که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان به تاریخ 2 اوت امسال از کشته شدن ضیاءالرحمن مشهور به «اسدالله اورکزی» مسئول عمومی استخبارات گروه داعش در ولایت ننگرهار خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم