ادامه درگیری در زندان جلال‌آباد افغانستان؛ تاکنون 21کشته و بیش از 40 تن زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار افغانستان دوشنبه 3 اوت تایید کرد که درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان در حوزه چهارم امنیتی شهر جلال آباد مرکز این ولایت از دیشب تا کنون ادامه دارد که تا کنون 21 نفر به شمول نظامی، غیرنظامی و زندانیان کشته و 44 نفر دیگر زخمی شدند.

خوگیانی اضافه کرد، دلیل به دراز کشیدن شدن این درگیری استفاده از اماکن غیرنظامی توسط مهاجمان می‌باشد.
سخنگوی والی ننگرهار علاوه کرد، تا کنون شمار دقیق مهاجمان انتحاری معلوم نیست، اما تا هنوز سه مهاجم کشته شدند.

در همین حال، یک منبع معتبر به شبکه طلوع نیوز گفته است، درگیری در داخل زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار نیز ادامه دارد که 700 زندانی موفق به فرار شده بودند اما دوباره دستگیر شدند.

این منبع معتبر اضافه کرد، در این زندان شهر جلال‌آباد در مجموع یک هزار و 500 نفر زندانی هستند که از این میان 300 زندانی آن افراد گروه داعش می‌باشند.

گروهی از مهاجمان مسلح عصر یک‌شنبه 2 اوت یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده در دروازه ورودی زندان شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان انفجار دادند و پس از آن بالای این زندان حمله کردند. برخی منابع گفتند که دو انفجار در داخل این زندان نیز رخ داده است.

گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

شایان ذکر است که این حمله انتحاری در شرایطی رخ داده که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان به تاریخ 2 اوت امسال از کشته شدن ضیاءالرحمن مشهور به «اسدالله اورکزی» مسئول عمومی استخبارات گروه داعش در ولایت ننگرهار خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم