مسئول استخبارات گروه داعش در افغانستان در یک عملیات نیروهای ویژه افغان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان یکشنبه 2 اوت اعلام کرد که ضیاءالرحمن مشهور به «اسدالله اورکزی»، مسئول عمومی استخبارات گروه داعش در ولایت ننگرهار این کشور کشته شد.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در توییتی نوشت، اسدالله اورکزی باشنده‌ اصلی منطقه‌ «اخیل اورکزی اجنسی» پاکستان بود و در عملیات نیروهای ویژه این نهاد کشته شده است.

در همین حال، روزنامه «اطلاعات روز» گزارش داد که دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار گفته است، اسدالله اورکزی حوالی ساعت شش شام روز گذشته (شنبه، 1 اوت) در عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی در شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت کشته شد.

براساس این گزارش، در اعلامیه‌ دفتر والی ننگرهار از اسدالله اورکزی به‌ عنوان یکی از اعضای مهم رهبری گروه داعش یاد شده و همچنان گفته شده است که او در چندین مورد حملات «تروریستی» و فعالیت‌های تخریب‌کارانه دست داشته است.

ننگرهار هم‌مرز با پاکستان یکی از ولایات ناامن افغانستان است که گروه‌های داعش و طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن فعالیت دارند.

چندی قبل دفتر والی ننگرهار 23 ژوئیه با نشر اعلامیه‌ای گفت، در نتیجه ضد حمله نیروهای امنیتی افغان در این ولایت 31 جنگجوی طالبان به شمول 13 شهروند پاکستانی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید