افغانستان؛ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 36هزار 36 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 25 ژوئیه 2020 اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، 196 نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای این وزارت تست شده که نتایج آزمایش 48 مورد آن مثبت تشخیص شده است.

با این رقم، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 36 هزار و 36 نفر افزایش یافت. کابل، هرات، بلخ، ننگرهار، قندهار و پکتیا بیشترین مبتلایان به کرونا را دارند.

براساس معلومات وزارت صحت عامه افغانستان، در 24 ساعت گذشته، 220 فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به 24 هزار و 793 نفر رسید. همچنان در 24 ساعت گذشته 22 فرد مبتلا به کرونا در این کشور فوت کرده‌اند. شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به یک‌هزار و 247 نفر رسیده است.

از سوی دیگر، محمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 23 ژوئیه در نشست خبری در کابل خطاب به شهروندان این کشور هشدار داد، خطر کرونا هنوزهم جدی است و اشتباه عید گذشته را تکرار نکنید.

عثمانی گفت، پیش از روزهای عید گذشته، میزان مبتلایان به ویروس کرونا کاهش یافته بود، اما دو هفته بعد از عید به دلیل بی‌پروایی مردم، میزان مبتلایان به شکل چشم‌گیری افزایش یافت.

وی به مردم توصیه کرد که در جریان روزهای عید در خانه بمانند و دیدوبازدیدشان را کاهش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید