روند انتقال اجساد پناهجویان افغان غرق شده در دریاچه ترکیه امشب آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گران هیواد سخنگوی وزارت خارجه‌ افغانستان سه‌شنبه 21 ژوئیه اعلام کرد که روند انتقال اجساد پناهجویان افغان غرق شده در دریاچه «وان» در ترکیه، از امشب آغاز می‌شود.

براساس گفته‌های سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان، تاکنون اجساد 59 سرنشین کشتی حامل پناهجویان که در دریاچه‌ «وان» ترکیه غرق شده بود، از آب بیرون کشیده شده و از این میان، 29 تن شان شهروندان افغانستان بوده‌اند.

به گفته وی، سه جسد امشب از شهر استانبول ترکیه به کابل منتقل می‌شود، چهار جسد فردا و 10 جسد دیگر روز جمعه آینده از شهر انقره به کابل منتقل خواهد شد.

سخن‌گوی وزارت خارجه افغانستان همچنان از شهروندان این کشور خواست که از سفرهای غیرقانونی خودداری کنند.

از سوی دیگر، پولیس ترکیه گفته است، یک کشتی حامل 80 پناهجو از کشورهای مختلف به شمول افغانستان که پناهجویان را به‌گونه غیرقانونی انتقال می‌داد در اوایل ماه ژوئیه امسال در دریاچه «وان» در نزدیکی مرز ایران غرق شد که هنوزهم تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

شایان ذکر است که وزارت امور خارجه افغانستان به تاریخ 8 ژوئیه امسال از فرستادن هیأتی برای شناسایی اجساد پناهجویان افغان در محل حادثه خبر داده بود.

این وزارت از خانواده‌های پناهجویان که به نحوی از این حادثه اطلاع دارند خواست تا با ارایه اسناد و مدارک دست داشته شان، هیأت بررسی‌کننده را در شناسایی اجساد همکاری کنند و وزارت خارجه افغانستان به محض شناسایی اجساد، در زمینه انتقال و مراسم خاکسپاری آن‌ها، آمادگی کامل دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید