24 پناهجوی افغان در میان سرنشینان کشتی غرق شده در آب‌های ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان دوشنبه 20 ژوئیه اعلام کرد، تا کنون اجساد 24 شهروند افغان متعلق به کشتی حامل پناهجویان غرق‌شده در دریاچه وان ترکیه، دریافت شده است.

به گزارش طلوع نیوز، گران هیواد سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان گفت، تاکنون 58 جسد متعلق به کشتی حامل پناهجویان غرق‌شده در دریاچه وان دریافت شده که 24 تن آنان شهروندان افغانستان هستند.

از سوی دیگر، پولیس ترکیه گفته است، یک کشتی حامل 80 پناهجو از کشورهای مختلف به شمول افغانستان که پناهجویان را به‌گونه غیرقانونی انتقال می‌داد در اوایل ماه ژوئیه امسال در دریاچه «وان» در نزدیکی مرز ایران غرق شد که هنوزهم تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

شایان ذکر است که وزارت امور خارجه افغانستان به تاریخ 8 ژوئیه امسال از فرستادن هیأتی برای شناسایی اجساد پناهجویان افغان در محل حادثه خبر داده بود.

این وزارت از خانواده‌های پناهجویان که به نحوی از این حادثه اطلاع دارند خواست تا با ارایه اسناد و مدارک دست داشته شان، هیأت بررسی‌کننده را در شناسایی اجساد همکاری کنند و وزارت خارجه افغانستان به محض شناسایی اجساد، در زمینه انتقال و مراسم خاکسپاری آن‌ها، آمادگی کامل دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید