حکومت افغانستان: از آزادی بیان و رسانه‌ها در مذاکرات صلح با تمام قوت دفاع خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 19 ژوئیه در توییتی نوشت، حکومت این کشور از آزادی بیان و رسانه‌ها با تمام قوت در روند صلح دفاع خواهد کرد.

صدیقی در ادامه نوشت: «حکومت افغانستان، از محور اصلی جمهوریت که همانا آزادی بیان و رسانه‌ها است، با تمام قوت در پروسه‌ی صلح دفاع خواهد کرد. موقف حکومت در وپروسه‌ی صلح، موقف اصولی است».

وی اضافه کرد، چارچوب این اصول را ارزش‌های جامعه باز افغانستان تشکیل می‌دهد و طالبان گزینه‌ای دیگر ندارند بهتر است تا این واقعیت را هضم کنند.

از سوی دیگر، فعالان رسانه‌ای افغانستان اخیراً از حکومت افغانستان خواسته بودند که در روند مذاکرات صلح با طالبان باید دست‌آوردهای 19 سال گذشته را به خصوص آزادی‌های بیان و رسانه‌ها را به‌گونه جدی در نظر بگیرند.

گفتنی است که محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان پنج‌شنبه 16 ژوئیه 2020 در نشست خبری در کابل گفت، هیچ بهانه‌ای برای تأخیر در آغاز مذاکرات بین‌الافغانی وجود ندارد و 12 کشور آماده میزبانی از این مذاکرات‌اند.

اما نمایندگان طالبان تاکید می‌کنند باید پنج هزار زندانی شان با یک هزار زندانی دولت افغانستان مبادله شود پس از آن این مذاکرات شروع خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید