کمک 200میلیون دالری بانک جهانی برای مقابله با اثرات کرونا به افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک جهانی به تازگی اعلام کرد که 200 میلیون دالر به افغانستان در راستای مقابله با اثرات منفی اقتصادی و اجتماعی بحران کووید19 کمک می‌کند.

براساس اعلامیه‌ بانک جهانی، از مجموع 200 میلیون دالر، 100 میلیون آن کمک اداره انکشاف بین‌المللی که بخش فراهم‌کننده‌ کمک‌های مالی بانک جهانی برای فقیرترین کشورها است، می‌باشد و 100 میلیون دیگر آن کمک مالی، کمک صندوق بازسازی افغانستان است که مدیریت آن‌را بانک جهانی به نمایندگی از 34 کشور و سازمان‌های تمویل‌کننده‌ بین‌المللی بر عهده دارد.

براساس این اعلامیه، این کمک روز گذشته (پنج‌شنبه 9 ژوئیه 2020) از سوی هیأت مدیره‌ بانک جهانی تصویب شد.

بانک جهانی اعلام کر، با فراهم‌سازی این بسته کمک مالی، انتظار می‌رود که دولت افغانستان اقدامات اساسی را به‌منظور تقویت پالیسی‌ها در راستای تسریع بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی و تقویت زیربناهای بنیادی از جمله تأمین انرژی برق، دسترسی به آب آشامیدنی و خدمات مخابراتی عملی کند.

بانک جهانی افزوده است، بحران کووید19 تأثیرات فوق‌العاده منفی روی سکتورهای مختلف از جمله سکتور صحی، اقتصادی و اجتماعی بر جا گذاشته که در نهایت سبب کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی این کشور شده است.

در اعلامیه‌ بانک جهانی همچنان آمده است، با فراهم‌شدن بسته کمک مالی تازه‌ این بانک، قرار است دسترسی تجارت‌های کوچک و متوسط به قرضه و منابع مالی از طریق تعدیلات لازم در قوانین و مقررات افزایش یابد.

قابل ذکر است که بانک جهانی پیش از این نیز برای مدیریت بحران ناشی از ویروس کرونا، کمک 400 میلیون دالری این بانک به افغانستان را اعلام کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید