نی: 953 کارمند رسانه‌یی افغانستان به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) سه‌شنبه 30 ژوئن اعلام کرد که 953 کارمند رسانه‌یی این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، عبدالمجیب خلوتگر، رئیس اجرایی «نی» نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد این کشور، در نشستی خبری تایید کرد، بر بنیاد سروی که این نهاد انجام داده 953 کارمند رسانه‌یی افغان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان تاکنون 5 تن آن‌ها جان باخته‌اند.

Advertisement

خلوتگر در این نشست گفت، 953 تن پایین‌ترین آماری‌ است که این نهاد به دست آورده است و طبق سروی این نهاد شمار کارمندان رسانه‌یی که به کووید 19 مبتلا شده‌اند، به مراتب بیشتر از آماری است که تاکنون ثبت شده است.

نتایج این سروی نشان می‌دهد که بیشترین کارمندان رسانه‌یی مبتلا به ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، لوگر، پنجشیر، پروان، کاپیسا و میدان‌وردک ثبت شده‌اند.

خلوتگر در ادامه گفت، دست‌کم 10 هزار تن در سراسر افغانستان در رسانه‌ها کار می‌کنند و حدود 10 درصد آن‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. او از مدیران رسانه‌ها در این کشور خواست، باید به صحت کارمندان‌شان به گونۀ جدی توجه داشته باشند.

در همین حال، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان امروز (سه‌شنبه 30 ژوئن) اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 279 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 31 هزار و 517 نفر رسید که آمار روزانه مبتلایان به این ویروس نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

این وزارت علاوه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 197 بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 745 نفر و بهبودیافتگان به 14 هزار و 36 نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد: «مطالعات نشان داده است که شدت بیماری کووید -19 در افراد کم‌خون بیشتر می‌باشد. پس تمام خانم‌های که کم خون هستند با استفاده از تابلیت‌های کم‌خونی، خود را درمان کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم