افغانستان؛ مسئولیت آگهی‌ در مورد مبارزه با کرونا به اداره ارتباطات عامه واگذار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان دوشنبه 29 ژوئن اعلام کرد که مسئولیت آگهی عامه در مورد مبارزه با کرونا بار دیگر به اداره ارتباطات عامه و استراتژیک ریاست جمهوری این کشور واگذار شد.

براساس گزارش روزنامه اطلاعات روز، به نقل از اعلامیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، این تصمیم در نشست کابینه‌ حکومت گرفته شده و سایر ادارات مربوطه نیز با اداره‌ ارتباطات عامه و استراتژیک ریاست‌جمهوری همکاری‌های لازم انجام خواهند داد.

Advertisement

مسئولیت آگاهی عامه در راستای مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان در نخست نیز به عهده‌ اداره‌ ارتباطات عامه و استراتژیک ریاست‌جمهوری این کشور بود سپس این مسئولیت به وزارت صحت عامه (وزارت بهداشت) و سپس به وزارت اطلاعات و فرهنگ واگذار شد.

این در حالی است که وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان امروز (دوشنبه 29 ژوئن) اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 271 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 31 هزار و 238 نفر رسید.

این وزارت علاوه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 1330 بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 749 نفر و بهبودیافتگان به 13 هزار و 934 نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد: «مطالعات نشان داده است که شدت بیماری کووید -19 در افراد کم‌خون بیشتر می‌باشد. پس تمام خانم‌های که کم خون هستند با استفاده از تابلیت‌های کم‌خونی، خود را درمان کنند».

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان اعلام کرد که تاکنون 71 هزار و 549 مورد مشکوک به کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت بررسی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم