تصویری؛ حمله هوایی به نشست سران طالبان در سرپل افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع در وزارت دفاع ملی افغانستان (قول اردوی شاهین) اعلام کرد، نشست سران طالبان شامگاه شنبه 27 ژوئن در ولایت سرپل این کشور آماج حمله هوایی قرار گرفت.

قول اردوی شاهین با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این حملات هوایی هدفمند توسط نیروهای هوایی افغان در روستای «کته قلعه» ولسوالی «سوزمه قلعه» ولایت سرپل انجام شد.

در این اعلامیه آمده که این حملات هوایی تجمع و جلسه رهبری طالبان را در زون شمال افغانستان هدف قرار داد و در این جلسه ملا مزمل معاون نام نهاد(خودخوانده) این گروه نیز حضور داشت.

وزارت دفاع ملی افغانستان هنوز در مورد کشته شدن طالبان در این حمله هوایی چیزی نگفته است.

از سوی دیگر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان شنبه هفته جاری با نشر اعلامیه‌ای نوشت، گروه طالبان در جریان هفته گذشته 21 غیرنظامی را کشتند و 30 نفر دیگر را زخمی کردند. در این اعلامیه آمده بود: «گروه طالبان در جریان یک هفته گذشته به اثر تحرکات و خشونت‌های‌ شان در 14 ولایت کشور، 21 فرد ملکی را شهید و 30 تن دیگر را زخمی نموده اند. طالبان مسلح بصورت هدف‌مند به کشتن افراد ملکی در سراسر کشور ادامه داده که در هفته گذشته بیشترین تلفات به افراد ملکی در ولایت تخار وارد گردیده است».

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این حوادث در شرایط رخ داده که صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان چندی قبل اعلام کرد، مذاکرات بین‌الافغانی صلح احتمال دارد که در ماه ژوئیه (جولای) امسال برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم