افغانستان؛ طالبان دست داشتن در ترور دو کارمند کمیسیون حقوق‌بشر را رد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان افغانستان یک‌شنبه 28 ژوئن در توییتی نوشت، این گروه به حمله انفجاری به موتر حامل کارمندان کمیسیون مستقل حقوق‌بشر در شهر کابل دست ندارد و این حمله را محکوم می‌کند.

مجاهد نوشت: «این جنایات از طرف حلقاتی راه اندازی می‌شود که در این آواخر بر زایشگاه، جنازه و علیه علماء در مساجد حمله آور شدند و وحشت آفریدند».

از سوی دیگر، کشته شدن دو کارمند کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان در شهر کابل با واکنش‌های شدید داخلی و خارجی روبه‌رو شده و این حمله را عمل «غیر انسانی» خواندند.

گفتنی است که کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان تایید کرد، در نیتجه یک حمله انفجاری شنبه 27 ژوئن در شهر کابل دو کارمند این کمیسیون کشته شدند.

کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، موتر حامل کارمندان این کمیسیون حوالی ساعت 7:40 صبح امروز در حوزه دوازدهم امنیتی شهر کابل هدف ماین(مین) مقناطیسی قرار گرفت.

در این اعلامیه آمده که هنوز مسئولیت این حمله را کدام گروهی به عهده نگرفته، اما بررسی‌های این کمیسیون برای شناسایی عاملان این حادثه ادامه دارد.

در یک خبری دیگر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان شنبه هفته جاری با نشر اعلامیه‌ای نوشت، گروه طالبان در جریان هفته گذشته 21 غیرنظامی را کشتند و 30 نفر دیگر را زخمی کردند.

در این اعلامیه آمده بود: «گروه طالبان در جریان یک هفته گذشته به اثر تحرکات و خشونت‌های‌ شان در 14 ولایت کشور، 21 فرد ملکی را شهید و 30 تن دیگر را زخمی نموده اند. طالبان مسلح بصورت هدف‌مند به کشتن افراد ملکی در سراسر کشور ادامه داده که در هفته گذشته بیشترین تلفات به افراد ملکی در ولایت تخار وارد گردیده است».

گروه طالبان هنوز در مورد این اعلامیه‌ای دفتر شورای امنیت ملی افغانستان چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که خشونت‌ها در افغانستان در شرایطی افزایش یافته که شبکه خبری CNN گزارش داد که قرار است آمریکا تا خزان(پاییز) امسال بیش از چهار هزار سربازش را از افغانستان خارج کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید