انفجار در کابل؛ دو کارمند کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان تایید کرد، در نیتجه یک حمله انفجاری شنبه 27 ژوئن در شهر کابل دو کارمند این کمیسیون کشته شدند.

کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، موتر حامل کارمندان این کمیسیون حوالی ساعت 7:40 صبح امروز در حوزه دوازدهم امنیتی شهر کابل هدف ماین(مین) مقناطیسی قرار گرفت.

در این اعلامیه آمده که هنوز مسئولیت این حمله را کدام گروهی به عهده نگرفته، اما بررسی‌های این کمیسیون برای شناسایی عاملان این حادثه ادامه دارد.

در یک خبری دیگر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان امروز شنبه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، گروه طالبان در جریان هفته گذشته 21 غیرنظامی را کشتند و 30 نفر دیگر را زخمی کردند.

در این اعلامیه آمده: «گروه طالبان در جریان یک هفته گذشته به اثر تحرکات و خشونت‌های‌ شان در 14 ولایت کشور، 21 فرد ملکی را شهید و 30 تن دیگر را زخمی نموده اند. طالبان مسلح بصورت هدف‌مند به کشتن افراد ملکی در سراسر کشور ادامه داده که در هفته گذشته بیشترین تلفات به افراد ملکی در ولایت تخار وارد گردیده است».

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که خشونت‌ها در افغانستان در شرایطی افزایش یافته که شبکه خبری CNN گزارش داد که قرار است آمریکا تا خزان(پاییز) امسال بیش از چهار هزار سربازش را از افغانستان خارج کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید