.
.
.

افغانستان؛ کودکی که توسط طالبان آموزش انتحاری دیده بود خود را تسلیم دولت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری افغانستان جمعه 26 ژوئن 2020 گزارش دادند که کودکی به نام سید مختار که حدود پنج سال از سوی گروه طالبان آموزش حمله انتحاری دیده، خود را تسلیم نیروهای امنیتی این کشور کرده است.

این کودک به روزنامه «سلام وطندار» افغانستان گفته است، پنج سال پیش از امروز، در یکی از شب‌های تابستان، جنگ‌جویان گروه طالبان به خانه آن‌ها در ولسوالی چهارده کندز حمله کرده و پدر و مادرش را جلوی چشم‌های‌شان کشتند و مختار را همراه با برادر و دو خواهرش با خود ‌بردند.

براساس این گزارش، به گفته این کودک، پدرش جز نیروهای پولیس بوده و در دفاع از وطن کشته شد.

مختار گفت، طالبان پس از چندی بر برادرانش نام‌های تازه گذاشتند و فرستادند به کابل برای انتحاری. برادران مختار با نام‌های تازه به کابل رفته و خود را انتحار می‌کنند.

او در ادامه گفت، فردی به نام «مولوی مصطفا» مسئول بخش انتحاری و ماین‌گذاری طالبان در یکی از مدرسه‌ها به او آموزش انتحاری می‌داد. به گفته این کودک، مسئول بخش انتحاری طالبان بر تن او واسکت انتحاری می‌پوشاند و دستور می‌دهد که خودش را میان نیروهای امنیتی افغان منفجر کند.

براساس این گزارش، مختار که به سوی شهر می‌آید، با گذشت از پلی، واسکت انتحاری‌اش از بر می‌کند و به دریا می‌اندازد و خود نزد پولیس می‌رود و شرح ماجرا می‌کند.

هجرت‌الله اکبری، سخنگوی پولیس ولایت کندز نیز با تایید این خبر، گفته است: «سید مختار 13 ساله مدت پنج سال را نزد گروه طالبان در ولسوالی چهاردره سپری کرده و آموزش انتحاری دیده است».

کندز یکی از ولایات ناامن افغانستان است که تاکنون مرکز آن، دو بار به دست طالبان سقوط کرده و جنگجویان این گروه در بخش‌هایی آن فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم