بقایای جسد یک افغان کشته شده در جنگ ایران و عراق به مشهد منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های ایرانی اعلام کردند که بقایای اجساد 192 سرباز کشته شده در جنگ ایران – عراق دوشنبه 22 ژوئن از مرز شلمچه به ایران منتقل شد که در میان آن بقایای جسد یک مهاجر افغان بنام «نسیم افغانی» نیز شامل است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسین عشقی فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت، نسیم افغانی در سال 1362 خورشیدی در عملیات «والفجر 1» کشته شد و بقایای جسدش امروز دوشنبه به ایران منتقل شد.

Advertisement

عشقی اضافه کرد، جسد «نسیم افغانی فرزند میرزا محمد، 31 ساله به شماره پلاکCG519-396 اعزامی از لشکر 5 نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شده است».

در همین حال، خبرگزاری تسنیم نوشت: «در سال 64 یگانی به نام تیپ ابوذر شکل گرفت که رزمندگان این تیپ مجاهدان افغانستانی بودند؛ البته فرمانده آن ایرانی و "محمدرضا حکیم‌جوادی" نام داشت».

این خبرگزاری ایرانی در ادامه نوشت: «افغانستانی‌های مقیم تهران، قم، کاشان و حومه‌ این شهرها در پادگان‌های سپاه دوره‌های آموزش تخصصی تخریب، شناسایی و... را گذراندند».

خبرگزاری تسنیم در ادامه ذکر کرده در جبهه‌های جنگ ایران و عراق دو هزار افغان کشته شدند.

گفتنی است بقایای جسد یک مهاجر افغان کشته شده در جنگ ایران و عراق در شرایطی به مشهد منتقل شده که در سال‌های اخیر دولت ایران هزاران مهاجر افغان را تحت نام «لشکر فاطمیون» به جنگ سوریه فرستاد که براساس گزارش‌ها، در جنگ سوریه هزاران مهاجر افغان نیز کشته شدند.

از سوی دیگر نیروهای ایرانی اخیرا در چندین مورد دست به کشتن مهاجرین افغان زدند که باعث واکنش تند برخی سیاسیون و شهروندان افغان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم