شمار بیماران کرونا در افغانستان از مرز 28 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 20 ژوئن اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 546 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 28 هزار و 424 نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 21 بیمار کرونا در این کشور جان باختند و 330 بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 569 نفر و بهبودیافتگان به هشت هزار و 292 نفر رسید.

در همین حال، ریاست صحت عامه(بهداشت) ولایت بلخ در شمال افغانستان اعلام کرده که 99 نفر از کادر پزشکی در این ولایت به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، نظام‌الدین جلیل‌، رییس اداره صحت عامه ولایت بلخ با تایید این خبر گفت، مبتلایان شامل 65 داکتر(پزشک)، 18 کارمند صحی، هفت قابله، پنج نرس و چهار کارمند لابراتوار می‌شوند.

گفتنی است که ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، قندهار و پکتیا بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند. احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان در سفری به ولایت هرات جمعه 19 ژوئن یک تفاهم‌نامه همکاری را با داکتران بدون مرز امضا کرد که بر بنیاد آن، داکتران بدون مرز شفاخانه کوید 19 «شهید عبدالواحد رازی» در ولایت هرات را در زمینه‌های تجهیزات پزشکی و خدمات صحی همکاری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم