تیرباران یک مرد افغان توسط طالبان به دلیل عدم پرداخت 129 دالر به آنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های امنیتی ولایت فاریاب در شمال افغانستان شنبه 20 ژوئن خبر دادند که طالبان یک بزرگ قومی را در این ولایت به دلیل امتناع از پرداخت ده هزار افغانی (129 دالر آمریکایی) به این گروه تیرباران کردند.

عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب با تایید این خبر به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، این رویداد در روستای «ده باشی» ولسوالی المار این ولایت رخ داده است.

Advertisement

یورش اضافه کرد، این مرد اخیراً رییس شورای انکشافی روستای خود تعیین شده بود و طالبان مبلغ ده‌هزار افغانی را به‌عنوان جریمه از او تقاضا کرده بودند.

وی علاوه کرد، از اینکه این مبلغ در نزد این بزرگ قومی موجود نبوده و از طالبان یک هفته وقت می‌خواهد، اما طالبان او را در فاصله‌ 500 متری قرارگاه‌اش، پس از «شکنجه به‌طور بی‌رحمانه تیرباران» کرده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب اظهار کرد، تا هنوز کدام فرد در پیوند به این رویداد دستگیر نشده، اما عاملان این رویداد توسط پولیس شناسایی شده‌اند.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفتنی است این رویداد در شرایطی رخ داده که مسئولان شرکت ملی برق (برشنا) در ولایت بلخ در شمال افغانستان اخیراً اعلام کرده بودند که پول صرفیه برق ده هزار خانواده در این ولایت به جیب طالبان می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم