افزایش 16 درصد حضور زنان افغان در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان(سیگار) به تازگی با نشر گزارشی نوشت، حضور زنان افغان در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان 16 درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده، تا 26 ژانویه امسال 5270 زن به شمول 433 کارمند غیرنظامی در نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان جذب شده اند.

در ادامه این گزارش ذکر شده، 3535 زن در وزارت امور داخله افغانستان و 1735 زن دیگر در وزارت دفاع ملی این کشور استخدام شدند که این آمار نسبت به سه ماه گذشته 16 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان اعلام کرده است که ایالات متحده میلیاردها دالر را در بخش‌های آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان هزینه کرده است.

گفتنی است که خبری افزایش حضور زنان در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان در شرایطی نشر شده که زلا زازی اولین زن در ولایت ناامن خوست در جنوب‌شرق این کشور به تاریخ 8 ژوئن 2020 کارش را به عنوان آمر دفتر اداره مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس این ولایت آغاز کرد.

هم‌چنان از چند سال به این طرف استخدام زنان افغان در اداره‌های مهم دولتی به خصوص نهادهای امنیتی افزایش یافته است که در حال حاضر منیره یوسف‌زاده به عنوان معاون وزارت دفاع ملی و مروه امینی به عنوان معاون سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان فعالیت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم