.
.
.

افغانستان؛ واکنش دختر نجیب‌الله به اظهارات محمد اشرف غنی در مورد پدرش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسکا نجیب دختر نجیب‌الله رئیس‌جمهوری سابق افغانستان به اظهارات اخیر محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری کنونی این کشور نسبت به پدرش واکنش نشان داد.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 در «ویدئو کنفرانس» با شورای آتلانتیک آمریکا در مورد صلح گفته بود، نمی‌خواهد اشتباه داکتر نجیب‌الله رییس جمهوری سابق این کشور را تکرار کند.

غنی در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال ایجاد دولت مؤقت پس از دست‌یابی به توافق صلح، گفت: «بزرگترین اشتباه داکتر نجیب‌الله همین بود که اعلان کرد استعفا می‌دهد. ما این فیلم را پشت سر گذشتانده‌ایم و امیدواریم که دوباره تکرار نشود، چون می‌دانیم که فرجام آن چه است».

در همین حال، مسکا نجیب دختر نجیب‌الله در مورد اظهارات محمد اشرف غنی نسبت به پدرش واکنش نشان داده و در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «رییس جمهور غنی، جنگ در افغانستان یک پروژه فیلمی 20 ساله نیست. به هر صورت، هر فیلم را پایانی است. تکبر یک غرور ناسالم است که نیاز به درمان دارد، آقای رییس جمهور، آن تبسم تان در پایان مصاحبه به رهبر در مقام شما بسیار ناخوشایند است. تنها افغان‌های ملی گرا نیات صلح نجیب‌الله را درک می‌کنند. مطمئین نیستم که شما یکی از آنها باشید».

شایان ذکر است که نجیب‌الله رئیس سابق سازمان امنیت و رئیس‌جمهوری سابق افغانستان بود که با پایان جنگ شوروی سابق در افغانستان و خروج نیروهای ارتش سرخ، او مذاکرات با مجاهدین را آغاز کرد اما این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسید. او به تاریخ 28 سپتامبر 1996 به همراه برادرش جنرال شاهپور احمدزی به‌ دست طالبان در شهر کابل کشته شدند.