در 24 ساعت گذشته 30 بیمار کرونا در افغانستان جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یک‌شنبه 7 ژوئن اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 30 بیمار کرونا در این کشورجان باختند و 45 بیمار دیگر بهبود یافتند که با ثبت این موارد شمار مجموع جان‌باختگان به 357 نفر و بهبودیافتگان به یک هزار و 875 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 791 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 20 هزار و 342 نفر رسید.

Advertisement

گفتنی است که امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 4 ژوئن در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، بیشتر از نصف اعضای خانواده و اعضای دفترش به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

صالح نوشت: «کرونا آفت همه‌گیر و جدی است. لطفا توصیه و حرف‌های علمی وزارت صحت عامه را مدنظر داشته و بالای خود و خانواده‌های تان تطبیق نمایید. ما همه دست به کار استیم تا آسیب‌های ناشی ازین ویروس مهلک را کم سازیم».

صالح ادامه داد: «هیچ‌کس در امان نیست. بیشتر از نصف اعضای خانواده و اعضای دفتر خودم اکنون به این درد گرفتار شده‌اند. کشور اکنون در بدترین مرحله از شیوع این آفت و ویروس قرار دارد. ما همه این مراحل را از قبل پیش‌بین بودیم. دولت با تمام منابع و توان در خدمت شماست. همکاری شما شدت و پهنای این بحران را کم می‌سازد. بخاطر خود و خانواده تان با وزارت صحت عامه همکار باشید».

هم‌چنان، در این روزها بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم